top of page

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplamalar normalde hasar görmüş veya eksik dişleri olan kişilerde kullanılır. Sadece gülümsemenizi daha estetik hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda diş veya dişlerin işlevselliğine de yardımcı olurlar. Zirkonyum kaplamalar alerji yapmayan, güvenli bir seramik malzemeden yapılır. Dayanıklılığı ve sağlamlığı nedeniyle her türlü dişin restorasyonunda güvenle kullanılmaktadırlar.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır ?

Zirkonyum kaplamların takılmasının iki aşaması vardır. Dişleriniz küçültülerek kaplama uygulaması için hazır hale getirilecektir. Daha sonra diş ölçüleriniz alınacaktır. Bu ölçüler zirkonyum kaplamalarınızın yapılması amacıyla laboratuvara gönderilir. Kaplamalarınız yapıldıktan sonra diş hekiminiz bunları daha önce hazır hale gelen dişlere yerleştirecektir. Zirkonyum kaplamalar diş implantlarının üzerine de yapılabilmektedir.

zirkon.jpg

Zirkonyum Estetik

Zirkonya kaplamalarınız takıldığında, ağız hijyeni konusu doğal dişlerinizle aynı düzeyde dikkat gerektirecektir. Zirkonyum kaplamaların ışık geçirgenliği metalli diş kaplamlarına göre çok daha iyi olduğu için doğal dişleriniz gibi görünecek ve size her zaman hayal ettiğiniz mükemmel gülümsemeyi verecektir.

bottom of page