top of page

Ortodonti (Diş Teli)

Ortodontik tedavinin amacı kendi dişlerini en etkili şekilde kullanbilmenizi sağlamak ve estetik bir görüntüye sahip olmaktır.

Bu, dişlerinize ve diş etlerinize daha kolay bakabilmeniz için dişlerinizi düzeltmeyi ve daha rahat yemek yiyebilmeniz için ısırmanızı iyileştirmeyi içerir. Bununla birlikte özgürce gülümsemenizi sağlayacaktır.

Diş teli tedavisi çarpık, çapraşık dişleri düzeltmek, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve ağız kapalıyken üst ve alt dişlerin kapanışını düzeltmek için dişlerin ön yüzeylerine braket yapıştırarak yapılır.

Diş teli ile dişlerim düzelir mi ?

Ortodontik tedavi genellikle çok başarılı bir tedavi yöntemidir, ancak başarılı olması için ortodontistinizin söylediklerine bağlı kalmanız gerekir. Tedaviniz bittikten sonra dişlerinizin tedaviden önceki konumlarına geri dönmesini durdurmak için bir süre sabitleyici takmanız gerekir. Aynı zamanda Diş telleri normalden daha fazla plak oluşumu ve yiyecek birikmesine neden olabilir, bu nedenle güzel bir sonuç için dişlerinizi temizlerken ekstra özen göstermeniz gerekir.

tel_edited.jpg
Image by Yingpis Kalayom

Gözükmeyen diş teli var mı ?

Braketlerin yani diş telleri için dişlerin ön yüzüne yerleştirilen aparatların şeffaf ya da beyaz renkte olan daha estetik seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda gözükmemesi için dişlerin iç yüzüne de yerleştirilebilir. Ortodontistiniz sizin için en uygun olanı ve diğerleri hakkında size bilgi vermektedir.

Bununla birlikte daha yeni tedavi yöntemi olan Şeffaf plaklar hem estetik hem etkilidir.

bottom of page