top of page

Bleaching (Lazerle Diş Beyazlatma)

Bleaching yani diş beyazlatma, dişlerinizi daha parlak ve açık renge getirmek için beyazlatma işlemidir. Dişlerinizi parlak beyaz yapamaz, ancak mevcut rengi gözle görülecek şekilde birkaç ton açarak gülüşünüzü değiştirir.

Diş Beyazlatma Zararlı mıdır ?

Diş beyazlatma bir diş hekimliği işlemidir ve yalnızca bir diş hekimi tarafından ağız ve diş sağlığı polikliniğinde yapılmalıdır. Uygun şartlarda çok sık tekrar edilmeyen bleaching işlemi zararsızdır.

Bazı güzellik salonları yasa dışı olacak şekilde diş beyazlatma hizmeti sunmaktadır, buralarda yapılan işlemlerde zarar görmeniz olasıdır.

Bunun dışında hekimler tarafından verilen ev tipi beyazlatma içindeki ilaç oranı özel olarak azaltıldığı için güvenlidir.

Teeth Whitening
bleaching.jpg

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ?

Diş hekimi bir beyazlatma plağı yapmak için dişlerinizin ölçüsünü alacak ve bunu bir beyazlatma jeli ile nasıl kullanacağınızı size söyleyecektir. Ardından, evde plağınızı kullanarak, jeli birkaç hafta boyunca belirli bir süre boyunca düzenli olarak uygulamalısınız. Bazı beyazlatma jelleri bir seferde 8 saat süreyle kullanabilmekte ve etkin beyazlama sağlayabilmektedir.

bottom of page